تبلیغات
مهدویت - سخنان آیت الله خاتمی در خطبه های نماز جمعه تهران 90/06/25

مهدویت

مهدی (عج) خواهد آمد و کلمه انتظار از واژه نامه ها حذف خواهد شد . . .

خداوند را باید به دلیل نعمت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای شاكر باشیمآیت الله خاتمی با تاکید بر شکرگزاری مردم به دلیل داشتن رهبرالهی گفت: ما شاکر هستیم که خداوند بعد از پیروزی انقلاب نعمت رهبری الهی امام خمینی و حضرت آیت الله خامنه ای را به ما عطا کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، آیت‌الله سید احمد خاتمی در خطبه اول نماز عبادی سیاسی جمعه تهران در خصوص موانع استجابت دعا به کلام امیرالمومنین علی (ع) اشاره کرد و گفت: رو راست نبودن با خدا، مخالفت با سنت پیامبر، عمل نکردن کردن به قرآن، داشتن رفتار جهنم ساز و  رفتار دور کننده از بهشت از موانع اجابت دعاست.

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: کسانی که از نعمت‌های خدا بهره‌مند شدند ولی کفران نعمت کردند جزو این دسته‌اند که دعایشان مستجاب نمی‌شوند.آیت الله خاتمی با بیان اینکه نعمت‌های پروردگار غیرقابل شمارش است متذکر شد: ما غرق در نعمت‌های مادی و معنوی الهی هستیم و باید لحظه به لحظه شکرگزار و سپاس‌گزار باشیم.


وی با بیان اینکه اکثر ما از نعمت‌های معنوی خداوند غافل هستیم، توجه به نعمت معنوی را در مورد تاکید قرار دارد و افزود: اولین این نعمت‌های معنوی؛ نعمت هدایت، دوم نعمت آزادی، سوم دفع توطئه‌های دشمنان، چهارم نعمت امدادهای غیبی، پنجم نعمت وحدت و ششم نعمت رهبری الهی است.

خطیب نماز جمعه تهران با تاکید بر توجه همگان به نعمت رهبری الهی گفت: خداوند مردم را به شکرگزاری درباره این نعمت الهی توصیه موکد فرموده است. به همین دلیل زمانی که در روز عید غدیر، امیرالمومنین علی (ع) به جانشینی پیامبر اکرم(ص) انتخاب می‌شود آیه قرآن نازل می‌شود و آن روز را روز کامل شدن دین توصیف می‌فرمایند.خاتمی ادامه داد: ما شاکر هستیم که خداوند بعد از پیروزی انقلاب، نعمت رهبری الهی را به ما عنایت کرد. دیروز امام عظیم الشان و امروز مقام معظم رهبری آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای را داریم. ما ولایت فقیه را ادامه امامت، و در همان مسیر رهبری دینی در دوران غیبت امام زمان (عج) می دانیم. البته مردم ما شکرگزار این نعمت بوده‌اند،لذا مولا علی(ع)متذکر می‌شوند اگر از نعمت الهی سپاسگزار نباشید دعایتان مستجاب نمی‌شوند.


وی با بیان اینکه اطاعت، ولایتمداری و همراهی، شکرگزاری نعمت امامت، ولایت و رهبر عادل جامعه است، خاطرنشان کرد: حق امام و رهبر اسلامی این است که مردم مطیع و همراه او باشند و رفتاری مانند کوفیان نداشته باشند که علی (ع) بیش از ده بار از آنان به خداوند شکایت کرده است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ادامه سخنان خود گفت: همه باید مراقب باشیم مطیع این رهبر عزیز باشیم، البته نه به صورت گزینشی که فقط بخش‌هایی از هدایت‌های رهبری را مورد توجه قرار دهند؛ اینطور نباشد که کسانی آنجایی که با سلیقه شان جور است با رهبری همراهی کنند و آنجا که جور نیست همراهی نکنند.آیت الله خاتمی در خاتمه گفت: رهبری مجموعه‌های نظام را یک مجموعه می‌بینند. از قوای مختلف حمایت می‌کنند و اگر نقطه نظراتی هم دارند در جلسات به آنها متذکر می‌شوند. لذا اینکه کسانی فقط بخشی از فرمایشات آقا را بگیرند خودمداری است نه ولایتمداری .


عوامل اختلاس باید به اشد مجازات برسند/ مردم خواهان برخورد سریع و دقیق هستند

خطیب نماز جمعه تهران با تاکید بر اینکه پرونده اخیر اختلاس سیستم بانکی آزمون بزرگی برای دستگاه قضایی است، گفت: اختلاس اینچنینی نمی‌تواند کار یک نفر باشدبلکه کار مجموعه و روابط است، بنابراین مردم خواهان برخورد سریع و دقیق و اشد مجازات برای عاملان آن هستند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، آیت‌الله سیداحمد خاتمی امام جمعه موقت تهران امروز در خطبه دوم نماز جمعه عبادی – سیاسی تهران صبر و استقامت در راه خدا را از دلایل بهشتی شدن دانست و اظهار داشت: خداوند در مقابل صبر بهترین پاداش را به صابرین عطا می‌فرماید.

وی در ابتدا با اشاره به سالروز شهادت شهدای صدر اسلام و معاصر، از جمله حضرت حمزه سید‌الشهدا (ع)، حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)، شهید آیت‌الله مدنی و آیت‌الله طالقانی، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این بزرگان گفت: ما همچنین از مادر شهیدان جهان‌آرا تجلیل می‌کنیم و برای ایشان مغفرت و رحمت از خداوند خواهانیم.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به روند جریان بیداری اسلامی در منطقه بیان داشت: شعله بیداری اسلامی حدود 8 ماده است که در منطقه زده شده است و موفقیت‌های زیادی را نصیب جهان اسلام کرده است که سقوط دیکتاتوری‌های منطقه، تشدید روحیه ضد استکباری، اشغال سفارتخانه‌های رژیم جعلی صهیونیستی در مصر و اردن و فرار مفتضحانه آنان از آن جمله است.

آیت الله خاتمی ادامه داد: آمریکا که روزی خاورمیانه بزرگ و شعار از نیل تا فرات را در دستور کار داشت امروز دچار ذلت روزافزون شده است و فریاد "مرگ بر آمریکا و اسرائیل" در منطقه طنین‌انداز است. این پیامی به سایر ملت‌های منطقه است که آنها هم می‌توانند وارد صحنه شوند و کار رژیم صهیونیستی را یکسره کنند، ملت‌ها باید تودهنی به دولت‌های سازشکاری بزنند که سفارتخانه این رژیم جعلی را در کشورشان بنا کرده‌اند.

وی افزود: از ثمرات دیگر بیداری اسلامی، اعلام رسمی انقلابیون است مبنی براینکه خواهان اسلام و مردم‌سالاری دینی است. این همان چیزی است که استکبار از آن به شدت هراسان بوده و هست.

خطیب نماز جمعه تهران خطاب به مسئولان برخی دولت‌های منطقه که این روزها به دوره‌گردی افتاده‌اند، گفت: نسخه حکومت‌های سکولار دیگر قابل پذیرش نیست، این حکومت‌ها بیماری‌‍‌زا و مرتجعانه هستند و مردم در مقابل آنها ایستاده‌اند. حاکمان باید دنبال حاکمیت اسلام باشند.

آیت الله خاتمی با اشاره به اجلاس مجمع جهانی اهل بیت(ع) و حضور 500 نفر از میهمانان بین المللی در این اجلاس و همچنین با اشاره به  اجلاس آینده بیداری اسلامی در تهران گفت: این گامی ستودنی و بی‌سابقه است.

خطیب نماز جمعه تهران همچنین ادامه داد: امیدواریم خداوند توفیق ایستادگی، مقاومت و خستگی‌ناپذیری به مردم مظلوم بحرین عنایت کند و خواسته‌های حق آنها را محقق فرماید.

وی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص مسائل داخلی به اختلاس 3 هزار میلیاردی اشاره کرد و در این باره نکاتی را متذکر شد.

امام جمعه موقت تهران گفت: اول از مسئولانی که می‌گویند این فساد را کشف کرده‌اند تقدیر می‌کنیم، اما چرا باید کار به اینجا بکشد. مشکل ما در سیستم نظارتی است و این در حالی است که مردم و زوج‌های جوان برای گرفتن وامهای کوچک با مشکل مواجه‌‌اند.

خاتمی اظهار داشت: از اقدامات ستودنی در این زمینه، اقدام رئیس قوه قضاییه است که با ابلاغ مسئولیت پیگیری پرونده به حجت‌الاسلام اژه‌ای که مشهور به قاطعیت هستند، خواستند که موضوع با جدیت پیگیری شود. مردم نیز خواهان این هستند.

وی تاکید کرد: اشد مجازات باید برای این مجرمان در نظر گرفته است، زیرا انتظار مردم از قوه قضاییه همین است. لذا مردم می‌خواهند همانطور که قوه قضائیه در ایجاد امنیت اجتماعی قاطع بوده است در رابطه با مفسدین اقتصادی نیز همین قاطعیت را ببینند.

خطیب نماز جمعه تهران گفت: این آزمون بزرگی برای دستگاه قضایی است و ما از خدا می‌خواهیم آنها از این امتحان سربلند بیرون بیاید، اختلاس اینچنینی نمی‌تواند کار یک نفر باشدبلکه کار مجموعه و روابط است. آقای دادستان باید این روابط و مجموعه را پیدا و به سزای اعمال ننگین ‌خود برساند.

خاتمی با تأکید بر اینکه در این موضوع علاوه بر دقت باید سرعت هم مورد توجه باشد، گفت: مردم خواهان سرعت در برخورد هستند، چرا که در غیر این صورت تأثیر لازم را نخواهد داشت.نویسندگان

نظرسنجی

  آیا شما با مهدویت آشنائی دارید ؟


 • ابر برچسبها

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :